HexDragon

Abstraktná hra o skladaní drakov
1-4 15-30 min. 7+ Archivovaná

Zamotaná hra o skladaní drakov.

Hexdragon je strategická stolová hra pre 1 - 4 hráčov, kde skladáte čo najdlhších drakov.

Použili sme dobre známy princíp spájania cestičiek na šesťuholníkovej ploche, ktorý je prvý pohľad jasný každému. Všetky dieliky k sebe pasujú, hocijako ich uložíte. Špecialitou našej verzie je možnosť rezervovať si jedno políčko dopredu a tým celkom obrátiť stretégiu hore nohami.

Princíp hry

Zopár premyslených detailov robí hru HexDragon oveľa zábavnejšiu ako na prvý pohľad vyzerá:

Hlavy

Chvosty

Chvosty sa v celej hre vyskytujú len na štartovom políčku a na samotných hlavách - neexistujú žiadne super-vzácne "zlaté" dieliky. To napomáha udržať hru prehľadnú a jednoduchú, aj čo sa týka komponentov.

Hviezdy

Každý hráč má jednu jedinú hviezdicu, ktorá mu dovolí si uchmatnúť jedno políčko vopred. Priestor možností sa tým výrazne rozšíri a do inak jednoduchej hry prichádza nový strategický element.

Tajná prísada? Rozdelenie dielikov

Testovali sme Hexdragon s vyše 100 hráčmi a spočítali si zopár vecí. Poznáte to, keď sú najsilnejšie karty v hre zároveň najvzácnejšie? Tu je to presne opačne! Tých najlepších dielikov je najviac, a tých "o ničom", obmedzených, zas najmenej. Tým je hra príjemnejšia a hrateľnejšia.
Navyše, takto je niektorých dielikov veľmi spočítateľné množstvo, takže všímavejší hráči môžu získať výhodu. A odmeňovať šikovných hráčov je to, čo chceme.

Štýly hrania

Hexdragon sa hrá úplne inak, keď ho hráte s iným počtom hráčov.

Hra vo dvojici sa dá hrať aj v rýchlej variante s polovičnou veľkosťou plochy - ideálne na super krátke duely, alebo ako tutoriál pre začínajúcich hráčov.

Aktuálne

Hexdragon sme 5 rokov pretriasali testami, vrátane neskutočne prínosných verejných testov na SPIEL Essen, UK Games EXPO a ďalších herných podujatiach. Hra prešla rukami hráčov všetkých vekových kategórií, od 7 až do 70 rokov a momentálne sa chystá do rúk vydavateľa.

Po úspešnom vydaní hry našej prvej hry Kombo Afrika pod značkou Loris Games a Hub Games, je HexDragon ďalší na rade - mal by sa objaviť v produkcii budúci rok.

Hexdragon Online

Pre hráčov online doskoviek máme už teraz virtuálny HexDragon, ktorý si môžete vyskúšať cez Screentop.gg. Predtým odporúčam si preštudovať stručné pravidlá.

2%