Cu[o]be

Kooperatívna horrorová hra
1-6 60-90 min. 13+ Testuje sa...

Máš pocit že prežiješ?

Cu[o]be je čisté zlo. Táto hororová kooperatívka pre 1 - 6 hráčov je určená tým najodvážnejším. Je to kúsok, ktorý vôbec nie je ľahké prežiť. Hráči sa ocitnú v kocke - budove plnej zvláštnych miestností, ktoré skrývajú všetko možné. Všetci hrajú spoločne, proti vám stojí hra samotná. Cieľ je jasný: nájsť kľúče, nájsť východ, dostať sa von. Prakticky nič vám nestojí v ceste... až kým sa nezačnú diať kruté veci.

Celkom 25 miestností tvorí Kocku: komplikovanú a zvrátenú pascu, ktorá sa snaží vám prekaziť únik. Zamknuté dvere budú ten najmenší problém, keď sa začnú miestnosti premiestňovať, zo stien sa roztvoria čudesné mechanizmy a v hlave sa vám začnú ozývať hlasy. Čím viac panikárite, tým horšie veci sa dejú a tým rýchlejšie vám beží čas. Cu[o]be preskúša vaše nervy, trpezlivosť a schopnosť vybabrať so systémom.

Obtiažnosť hry sa dá upraviť nastavením balíčkov kariet:
Jeden balíček obsahuje sadu užitočných nástrojov, ktoré vám pomôžu v boji z rôznorodými problémami, a tiež sú v ňom ukryté kľúče od Kocky.
Druhý balíček je plný zlovestných pascí, viac alebo menej priateľských kreatúr a podivných udalostí. Zároveň predstavuje čas, ktorý vám ostáva do konca hry.
Tretí balíček je samotná Kocka, jej 25 miestností, ktoré sú v náhodnom poradí pospájané do obrovskej kocky - vy sa ocitáte v jej strede a je na vás, koľko miestností budete musieť otvoriť, kým nájdete všetky kľúče.

Odvážite sa zoznámiť s Klaunom? Koľko z vás to prežije do konca? Stihnete prehľadať zákutia Kocky skôr ako sa východ zatvorí na dobro?

Cu[o]be odporúčame ako výzvu a zážitok všetkým kategóriám hráčov. Je to hra, ktorú môžte hrať svojím vlastným spôsobom - behať, biť sa a dúfať, že to dobre dopadne, nájsť bezpečné miesto a trpezlivo sa prekopať k víťazstvu, alebo vyhackovať systém Kocky a využiť jej vrtochy vo svoj prospech.

Hra zatiaľ nie je v predaji, no môžete si ju vyskúšať každý mesiac na Nero Games Night v Dungeon Pube.

2%