Flow: Untamed Rivers

Hra o spájaní riek amazonského pralesa
2-4 15-30 min. 7+ enV predaji!Pravidlá PDF

Zamotaná hra o amazonských riekach.

Flow je strategická stolová hra, kde každý hráč buduje čo najväčšiu sieť riek pre jeden z 10 ohrozených druhov amazonského pralesa.

Dobre známy princíp spájania cestičiek, ktorý je prvý pohľad jasný každému je zmiešaný s pestrou mapou, na ktorej sa z riek stáva zamotané bludisko. Ale žiadny strach, všetky dieliky k sebe pasujú, hocijako ich uložíte.

Princíp hry

Zopár premyslených detailov robí hru Flow oveľa zábavnejšiu ako na prvý pohľad vyzerá:

Hniezda

Pramene

Pramene sa v celej hre vyskytujú len na štartovom políčku a pri samotných hniezdach . To napomáha udržať hru prehľadnú a jednoduchú, aj čo sa týka komponentov.

Rezervácie

Každý hráč má jeden jediný token rezervácie, ktorý mu dovolí si uchmatnúť jedno políčko vopred. Možnosti sa tým výrazne rozšíria a do inak jednoduchej hry prichádza nový strategický element.

Tajná prísada? Rozdelenie dielikov

Ešte pred premenou na Flow sme testovali jeho predchodcu Hexdragon s vyše 100 hráčmi a spočítali si zopár vecí. Poznáte to, keď sú najsilnejšie karty v hre zároveň najvzácnejšie? Tu je to presne opačne! Tých najlepších dielikov je najviac, a tých "o ničom", obmedzených, zas najmenej. Tým je hra príjemnejšia a hrateľnejšia.
Navyše, takto je niektorých dielikov veľmi spočítateľné množstvo, takže všímavejší hráči môžu získať výhodu. A odmeňovať šikovných hráčov je to, čo chceme.

Štýly hrania

Flow sa hrá úplne inak, keď ho hráte s iným počtom hráčov.

Hra vo dvojici sa dá hrať aj v rýchlej variante s polovičnou veľkosťou plochy - ideálne na super krátke duely, alebo ako tutoriál pre začínajúcich hráčov.

Flow slovenské pravidlá PDF

Aktuálne pracujeme na slovenskej lokalizácii - pre najväčších nedočkavcov bude limitovaný počet kusov v medzinárodnej verzii dostupný v iHrysku. Vydaniu slovenskej verzie môžete pomôcť aj tým že hre pridáte hodnotenie na Board Game Geek

2%