Fatal Arena

Rýchla a taktická bojová fantasy kartovka
2-4 15 min. 11+ skLen u násPravidlá PDF

Sila. Taktika. Osud.

Fatal Arena je duelovka zo sveta fantasy, z rovnakej rodiny ako Magic: the Gathering alebo Heartstone, no výrazne jednoduchšia. Hráči si budujú armádu bytostí, vyzbrojujú sa špeciálnymi schopnosťami a zbraňami, zosielajú kúzla s jediným cieľom - poraziť súperov.

Osud hráčov visí na schopnosti dobre kombinovať, odhadovať a prečítať hru súpera. Hráči sa delia o spoločný balík 108 kariet, v ktorom sú všetky dostupné možnosti. S každou hrou vám nové znalosti otvoria ďalší level stratégie.
Hra funguje na originálnom, dynamickom systéme vykladania - ste obmedzení len počtom kariet vo svojej ruke. Každé kolo vám do ruky pribudne jedna karta, čím zároveň rastie vaša moc. A tá práve určuje hodnotu kariet, ktoré môžete vyložiť.
Môžete zvoliť defenzívnu taktiku, a nechať si viacero otvorených možností, alebo zariskovať a vybehnúť na bojisko s plnou silou.

Súboje môžu byť extrémne rýchle, preto vydolujte zo svojich kariet najlepšiu stratégiu behom niekoľkých ťahov. Medzi kartami sú skryté mocné a často nečakané kombinácie. Vzájomne sa dokážu dopĺňať, alebo celkom zmeniť svoj význam. Aj v poslednej chvíli sa môže nájsť východisko a obrátiť katastrofu na tesné víťazstvo. So správnymi kartami sa dá vybudovať armáda legendárnych rozmerov, no tiež magická moc, ktorá ju dokáže zastaviť. Záleží len na tom, ako sa rozhodnete.

Fatal Arena sa stala v roku 2005 prvým výtvorom pod značkou Nero Games a prešla mnohými úpravami. Jej systém však funguje bez väčších zásahov až dodnes. Nové a doladené karty z nej robia epickú a zábavnú výzvu. Najnovšiu verziu hry si môžete zahrať aj zakúpiť na našich eventoch. Pre hráčov ktorí už svoju Arenu majú, no stratili pravidlá, zas slúži tento link:

Fatal Arena 2023 pravidlá PDF
2%