Guess Chess

Vrecková kartová hra s prvkami šachu
2-4 5-10 min. 8+ Testuje sa...

Čítaj myšlienky protihráčovi, alebo proste hádaj.

Každý hráč má 8 kariet so šachovými figúrkami (2 jazdci, 2 strelci, 2 veže, kráľ a kráľovná).

Hra prebieha tak, že striedavo ukrývajú svoje karty na plochu 4x4 políčok. Keď sa všetky políčka zaplnia, prichádza druhá fáza hry. Posledná vyložená karta sa obráti a začína útok - musí obrátiť protihráčovu kartu vo svojom (šachovom) dosahu. Obrátená figúrka potom pokračuje v útoku. Hra pokračuje, kým posledná obrátená karta má na koho zaútočiť. Prvý, kto nemá kam zaútočiť, prehráva.

Táto hra je prekvapivým mixom prvkov šachu, pamäti a stratégie. Je neuveriteľne jednoduchá, no schováva nečakane veľa rôznych taktických zákutí. Na prvý pohľad vyzerá, že existuje optimálne riešenie, s ktorým vždy vyhráš, ale nie je to tak. Guess Chess ťa preskúša s každou novou partiou a s novým protihráčom.

Pripoj sa k skúšaniu, práve experimentujeme s verziami pre 3 a 4 hráčov. Prototyp je dostupný online na Screentop.gg, ak máš záujem sa pridať, ozvi sa nám cez Facebook alebo Discord.

Pre vydavateľov, ktorí by uvažovali o zaradení hry Guess Chess do svojho portfólia máme stručné vizuálne zhrnutie (v angličtine):

Download Salesheet
2%