Entrophy

Abstraktná pretekárska hra chaotická ako vesmír
2-4 20-30 min. 10+ Testuje sa...

Všetko je energia. Energia je chaos. Chaos je výzva.

Abstraktná pretekárska hra Entrophy je v jadre triviálne jednoduchá - hráči sa posúvajú vpred tým, že zbierajú a uvoľňujú energiu. Jediné rozhodnutie je, koľko energie pod sebou odpáliš. Energia ťa posunie dopredu a pritom sa rozsype späť na trať.

V každom kole hráči zaskórujú body podľa poradia v akom preleteli cieľom a pokračujú v závode po trati s energiou tak ako ju nechali v predošlom kole. Energia je večná - nevzniká, nezaniká, len sa presúva. Ten kto prečíta jej chaotický pohyb do budúcnosti, má možnosť ho využiť a preletieť cieľom pred ostatnými. Zároveň sa môže stať, že sa niekde nahromadí príliš vysoký potenciál a spustí kaskádu nepredvídateľných explózií. Entrophy preskúša vaše schopnosti nazrieť pod povrch chaosu, ktorý sa skrýva za zdanlivo jednoduchými krokmi žetónov.

Hru Entrophy aktuálne testujeme na našich podujatiach, ale veríme jej a sme otvorení ponukám na vydanie. Hra je minimalistická, absolútne jazykovo nezávislá a jej pravidlá intuitívne chápu hráči už od 7 rokov (hoci je úrovňou stratégie cielená na pokročilých hráčov). Základné pravidlá sú doladené, vychytali sme aj zaujímavé no fatálne efekty niektorých štartovacích rozložení. Entrophy je možné zaobaliť to ľubovoľného druhu pretekárskej tématiky, no veríme, že najlepšie vynikne vo svojej minimalistickej, abstraktnej podobe. V prípade záujmu o vydanie kontaktujte nero@nerogames.sk.

2%